Portal tworzą polscy pasjonaci parkour i freerunningu. Jeśli chciałbyś pomóc w tworzeniu portalu, napisz na kontakt@parkourportal.pl.

Redaktorzy:

Tomasz “Borów” Dąbrowski

Parkour trenuje od 2005 roku, a od ok. 2013 roku parkour stał się również jego sposobem na życie. Jeden z założycieli Klubu Sportowego Movement oraz Polskiej Federacji Parkour i Freerun. Twórca “Movement Areny”, czyli pierwszej w Polsce sali do parkour pod dachem. Autor wielu projektów parkour parków, które powstały w Polsce (m.in. Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Kołobrzeg, Lublin).

Inne inicjatywy związane z parkour i nie tylko:

-Uczestnictwo w tworzeniu europejskich standardów dla parkour parków (PN-EN 16899:2017-02).
-Organizacja i prowadzenie kursów instruktorskich w parkour przez 8 lat – przeszkolonych ponad 70 instruktorów.
-Aktywna współpraca z Instytutem Badań Naukowych i Akademią Wychowania Fizycznego i Suportu w Gdańsku – dążenie do oficjalnego uznania zawodu instruktora parkour.
-Reprezentacja dyscypliny parkour przed sejmową podkomisją ds. sportów nieolimpijskich.
-Inicjacja i prezentacja międzynarodowego badania nt. parkour – “Parkour Numbers” podczas konferencji Art of Retreat w Szkocji.
-Występy w mediach w wywiadach i pokazach na temat parkour (Polsat, TVN24, TVP)

-TikTok (tomek.movement) z 42k obserwujących;
-TikTok (parkourportal) z 12k obserwujących;
-Konto YouTube “Parkour Portal” o tematyce parkour z 5.5k subskrybentów.

Półfinalista programu Ninja Warrior Polska.


Michał “Talmur” Talma

Zainteresowany tematem parkour od najmłodszych lat, treningi zaczął w 2015 roku. Adept Akademii Parkour autorstwa Klubu Sportowego Parkour Wschód w Mińsku Mazowieckim. Ciekawy tematu i społeczności Parkour&Freerun w Polsce.


Adrian “Halin” Halicki

Swoją przygodę z parkour zaczął w 2006 roku. W swoim treningu zwraca szczególną uwage na przygotowanie fizyczne, prawidłową technike i motorykę ciała. Instruktor sportu i rekreacji ruchowej. Zajmuje sie również treningiem gimnastyki sportowej i lekkoatletyki. Interesuje się również psychologią sportu.


Webmaster:

Damian Bartelik

Członek KS Movement i pasjonat parkour i freerun. Absolwent Technikum Informatycznego w Kościerzynie, od dawna interesuję się technologiami informatycznymi. Aktualnie hobbystycznie zajmuję się tworzeniem stron internetowych i grafiki komputerowej. Na co dzień student AWF w Gdańsku lubiący nowe wyzwania.