Parkour, dawno przestał być sportem wyłącznie dla młodych i atletycznych. Przedstawiamy historie osób, które mimo przeciwności, pokazują, że parkour jest dla każdego.

Joachim Sheffer: “The Fat Freerunner”

Z Holandii pochodzi inspirująca historia 20-letniego Joachima, którego miłość do parkouru przekracza stereotypy. Mimo zaburzeń rozwojowych i większej wagi, Joachim stał się influencerem parkour, zdobywając serca i umysły ponad 300 tysięcy obserwujących na Instagramie. Jego determinacja i pasja inspirują wielu, dowodząc, że parkour jest dla osób o każdej budowie ciała.

James Rudge: Siła Jednej Ręki

Z Anglii przybywa James Rudge, który mimo braku przedramienia, zadziwia umiejętnościami w parkourze. Jego historia to dowód na to, że ograniczenia fizyczne nie są barierą dla prawdziwej pasji i determinacji.

Vanya i Ruben: Niezłomni w Obliczu Utraty

Historie Vani, nastolatka, który kontynuuje treningi parkour po utracie nogi, oraz Rubena, wykonującego skomplikowane techniki na jednej nodze, to przykłady niezwykłej siły woli i adaptacji.

Parkour Bez Granic Wieku i Rozmiaru

Prawie 60 letni Osvaldo i Lim pokazują, że wiek to tylko liczba, a parkour to świetny sposób na utrzymanie formy i zdrowia w każdym wieku. Z kolei Ihab, “little parkour hulk”, udowadnia, że wzrost nie ogranicza możliwości w parkourze.

Parkour w Strefie Gazy: Sport jako Symbol Oporu

Historia grupy trenującej parkour w Strefie Gazy jest dowodem na to, że sport może być formą ekspresji i ucieczki od trudnej rzeczywistości, budując społeczność i dając nadzieję.

Iza: Parkour jako Droga do Pewności Siebie

W Polsce, Iza pokonuje swoje lęki i ograniczenia związane z wadą wzroku i spektrum autyzmu dzięki parkourowi, co dowodzi, że parkour może być terapeutyczny i wzmacniający na wielu poziomach.

Poniżej film przestawiający te historie: