Rok 2018 obfitował w wiele ciekawych wydarzeń na scenie parkourowej, przypomnijmy co wydarzyło się w roku, który pożegnaliśmy kilka dni temu:

Styczeń

Movement TV z imprezy:

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

 

Lipiec

  • W Charzykowie odbył się obóz parkourowy dla młodzieży (12+) pod nazwą Movement Camp, na którym gośćmi specjalnymi byli m.in. Krystian Kowalewski, Łukasz Milka i Alfonso Orosco. Obóz organizował Klub Sportowy Movement.
 

Sierpień

Gośćmi specjalnymi byli Team Ashigaru, Krystian Kowalewski, Kirya Kolesnikov, In Motion Team, Born To Trick.

Odbyły się treningi, warsztaty, konkursy filmowo – zdjęciowe oraz zawody speed.Imprezę organizowały Klub Sportowy Movement i Movement Arena we współpracy z International School of Gdańsk, dzięki finansowaniu Funduszu Wyszechradzkiego, pod patronatem Polskiej Federacji Parkour i Freerun.

Więcej w podsumowaniu.

 

Wrzesień

Październik

  • Powstaje Tame Fear Team stworzony przez Łukasza Hreczucha, Oskara Opatowskiego i Adama Płócienniczaka
  • Otworzył się pierwszy polski parkourowy sklep z odzieżą: Exeo
  • Kamil Tobiasz zrezygnował z funkcji członka komisji ds. parkour  w Międzynarodowej Federacji Gimnastyki.

  Listopad

  • Krystian Kowalewski zwyciężył w Air Wipp Challenge 2018 – najsilniej obsadzone tegoroczne zawody we freerunningu!

Jego przebiegi w konkursie:

 Grudzień

  • Powstała śląska grupa parkour Flow Up, która niedługo potem połączyła się z Akademią Parkour Bartłomieja Krzywickiego.

Warto też dodać, że w ciągu całego roku w takich miastach jak Gdynia, Kraków, Wejherowo, Płock, Poznań i Warszawa  odbywały się darmowe warsztaty parkour, w których wzięło udział łącznie prawie 500 osób!
 
I na koniec, filmik, który można nazwać “glebą roku”, czyli jeden z najbardziej lajkowanych filmów na grupie Parkour Poland 😀