Jesienią 2020 Telewizja Polsat wróci z programem, gdzie umiejętności parkourowe mogą być niezwykle przydatne. To Ninja Warrior, telewizyjny hit z wielu innych krajów, doczekał się już drugiej polskiej edycji!

[Jak poradzili sobie “parkourowcy” w pierwszej edycji? Sprawdź!]

Aby stanąć na najsłynniejszym torze przeszkód na świecie, należy najpierw wziąć udział w castingu, sprawdzającym predyspozycje uczestnika.
Uczestniczący w castingu zawodnicy muszą być gotowi na wszystko. Ten, kto najlepiej poradzi sobie z testem sprawnościowym, dołączy do znakomitego grona wojowników Ninja Warrior. Na pewno oprócz mięśni przydadzą się spryt i hart ducha, a także… barwna osobowość!
O tym, w jaki sposób będą testowani, uczestnicy dowiadują się dopiero na miejscu. Każdy może spróbować – również te osoby, które brały udział w poprzedniej edycji.

O castingu do pierwszej edycji mówi jego finalista, Krystian Czaplicki, z Gdyni, znany jako Czapla lub “@pokonaj_przeszkody“: “Casting był ciekawym przeżyciem. Osoby trenujące parkour nie powinny mieć problemów z większością zadań. Należało do nich:
1. Jak najdalszy lashe na materac,
2. Wskok z odskoczni trampolinowej na wiszącą linę,
3. Skakanie po piłkach bosu,
4. Pop na ścianę z dotknięciem jak najwyżej,
5. Podciągnięcia na drążku na ilość,
6. Przejście po piszących kulkach i pałkach,
7. Pompka i bieg na 10m w kilku powtórzeniach.
Myślę, że przejście po tych pałkach i kulkach może być problematyczne, jeśli nikt tego wcześniej nie robił, ale reszta nie była trudna. No i nie wiadomo, co będzie teraz. Druga sprawa to rozmowa z reżyserem, podczas której zupełnie nie wiadomo, co nas zastanie. Na pewno warto pokazać się jako barwna, ciekawa osoba, która zaintryguje widzów czymś więcej niż sprawnością. Powiem jedno: zgłaszajcie się! Mam nadzieję, że pojawimy się w programie jak największą reprezentacją parkourowej społeczności!”

Żeby wystąpić w programie, trzeba mieć ukończone 18 lat. Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza na www.ninjawarriorpolska.pl

Nie zwlekaj z zapisaniem się, castingi potrwają prawdopodobnie jeszcze tydzień lub dwa!

„Ninja Warrior” to światowy fenomen, który narodził się 23 lata temu w Japonii. Rodzime wersje programu można było oglądać w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. USA, Chinach, Egipcie, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Włoszech, Malezji, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód liczący 150 metrów. Tworzą go różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny.

Polską edycję show na licencji Dentsu Japan produkuje Jake Vision Production.